FAQ

Ve smlouvě máš garantovaných 45 - 55 hodin týdně. Mzda je minimálně $14 na hodinu a přesčas (vše nad 40 hodin za týden) je placený minimálně $21 na hodinu. Pro letní sezonu 2024 můžeš získat bonusy ve výši až $1 900, detailní info najdeš v našich pracovních podmínkách, a jejich kompletní popis si můžeš stáhnout ZDE. Zároveň každému našemu plavčíkovi (bez ohledu na datum příletu do USA) proplatíme na konci léta polovinu nákladů na kurz plavčíka = $150 (stačí to v práci "vydržeť" do 2. 9. 2024). Plavčický kurz tak máš u nás jen za $150 (více info viz poplatky).

Ano, čteš správně. Bonus má následující pravidla:

  • $750 dostaneš v první plné výplatě po příletu do USA (bez ohledu na datum příletu)
  • $500 dostaneš na konci léta (v poslední výplatě cca koncem září, podmínka pracovat do 2.9.2024 (včetně) a nemít warning za závažné porušení pracovních povinností)
  • $150 dostaneš na konci léta (v poslední výplatě cca koncem září, podmínka pracovat do 2.9.2024 (včetně), pokud jsi s nami absolvoval kurz plavčíka v daném roce a platil jsi za něj
  • úplný TOP TOP je, že Ti nabízíme dalších $500, které můžeš využít už teď na zaplacení části nákladů na programový poplatek ve Smaller Earth (pro tento bonus je ale třeba, abys nám slíbil, že do USA (na letiště IAD alebo DCA) přiletíš nejpozději do 24.5.2024).

Opravdu to není žádný laciný marketingový tah - za léto 2023, kdy jsme vypláceli stejný bonus ($750 + $500 USD a také jsme propláceli $500 z poplatků v SE), byl tento bonus vyplacený všem plavčíkům ze Slovenska a Česka, kteří splnili tehdejší podmínky.

Každý plavčík má průměrně tolik hodin týdně, kolik je garantováno v pracovní smlouvě. Krátkodobě se může stát, že počet hodin je nižší (zavřené bazény kvůli špatnému počasí, apod.), ale nižší počet hodin se vykompenzuje vyššími počty později. Zpravidla nejnižší počet hodin bývá od 10. června do poloviny července, a nejvíce hodin je ke konci léta - srpen a začátek září. Američtí plavčíci jsou zvyklí před začátkem školy, která jim začíná již v druhé polovině srpna, cestovat, a tedy v srpnu už pracovat nechtějí.

Vzhledem k tomu, že se jedná o program Work and Travel USA, pracovat v USA mohou pouze studenti denního studia na vysoké škole nebo VOŠ (včetně studentů posledních ročníků!). Pracovat budeš jako bazénový plavčík (některé bazény nejsou hlubší než 1,5 metru), čili nemusíš být profesionální plavec. I přesto očekáváme, že zaplaveš 3 x 100 metrů a máš lepší základy angličtiny (pokud se učíš angličtinu první měsíc, může to být problém, pro více info nás neváhej kontaktovat a bezplatně tě otestujeme a řekneme ti, jaké máš šance na úspěch).

V USA budeš pracovat v okolí hlavního města Washington, D. C. (v okruhu max 100 km od D. C.). Přesnou adresu se dozvíš po příletu do USA, ale před odletem ti s radostí řekneme (na vyžádání), na který apartmán a do které lokality jsi přidělen(a). Budeš pracovat ve firmě Premier Aquatics Inc. Pohovor se zaměstnavatelem absolvuješ ještě před odletem do USA a tak se ho můžeš zeptat jakékoli dotazy.

Ano, to není žádný problém. Je třeba si uvědomit, že většina tvé práce bude předcházet úrazům, a tedy komunikovat s lidmi na bazénu. Nejde o práci „Baywatch“, kde by jsi někoho zachraňoval každý den. Každý rok s námi vycestuje do USA přibližně stejný počet dívek a chlapců

Ideální přílet do USA je do 24. května 2024. Máme v nabídce i pozice s červnovým příletem (max. do konce června), ale jejich počet je omezený. Je třeba pracovat do 2. září 2024 včetně

Určitě ano! Můžeme ti zajistit ubytování s partnerem/kámošem v jednom apartmánu (samostatný pokoj pro dvojici však nelze 100% garantovat). Pokud vás je víc a budete se registrovat včas, pokusíme se vám domluvit, abyste bydleli spolu, resp. v jedné lokalitě. 

Prosím viz pracovní podmínky na našem webu - máme to detailně a hlavně přehledně rozepsané :-) Pokud bys měl jakékoli otázky, kontaktuj nás. Nezapomeň, že u nás se můžeš zdarma a nezávazně registrovat a my Ti zavoláme. Easy.

Jako účastník programu Work and Travel USA dostaneš vízum J1, které ti umožňuje pracovat až 17 týdnů + poté 4 týdny cestovat.

Ano, budeš bydlet v apartmánech společnosti Premier Aquatics, Inc., ne dále než 6 mil od svého bazénu. Cena za ubytování je 135 USD na osobu na týden (přesnou sumu najdeš v pracovních podmínkách ZDE - průměrná cena 135 USD na osobu na týden ti vyjde, pokud odpracuješ celé léto). Apartmány jsou připraveny k bydlení - jsou vybaveny postelí, kuchyňským zařízením, stolem, židlemi, atd. (podívej se na toto video a uvidíš, jak může vypadat tvůj apartmán příští léto). Jediné, co si v USA musíš koupit, je povlečení, peřina a polštář (nebo si můžeš dovézt svůj spacák). Ve standardním apartmánu s dvěma pokoji a obývákem bydlí maximálně šest plavčíků (jsou tedy rozdělení 3+3 na jednotlivé pokoje). Pokud jde o apartmány s 3 samostatnými pokoji a společným obývákem, plavčíků tam může být 8 (tedy 3+3+2). Samozřejmě každý apartmán má kuchyň se základním vybavením (lednice, sporák, trouba, talíře, skleničky, příbory, pánev, hrnce apod.). Jde o základní vybavení, které zaměstnavatel pronajímá na léto od externí firmy. Každopádně pokud ti něco na apartmánu z výše uvedeného bude chybět, je třeba nám dát vědět a obratem vše dokoupíme. Během pre-season (před 24.5.2024) a post-season (po 2.9.2024) máš ubytko zcela zdarma - jediná podmínka je být k dispozici a pracovat (za práci jsi samozřejmě vždy placen)

Pokud přiletíš do Washingtonu (IAD - Dulles International Airport, nebo DCA - Ronald Reagan Airport), tak tě zdarma vyzvedne řidič z firmy Premier Aquatics Inc.

Příprava na kurz plavčíka se bude konat na Slovensku (Banská Štiavnica) v cca únoru až dubnu 2024. Po absolvování přípravy na kurz plavčíka ti garantujeme, že zvládneš prezkoušení v USA a získáš tak potřebné certifikáty. Během přípravy na kurz dostaneš lifeguard manuál, píšťalku, CPR masku, lifeguard mikinu, vstup na bazén - uzavřený jen pro účastníky přípravy, pool operator informace a malé překvapení. Příprava bude probíhat v dnech pátek (ubytování možné od čtvrtka od 15:00) až neděle. Na Slovensku budeme mít minimálně 1 termín přípravy na kurz plavčíka a v případě potřeby otevřeme další termíny. Kromě toho máme v Evropě (mimo SR) minimálně další 3-4 termíny.

* Poplatek za kurz plavčíka je nutné uhradit před začátkem přípravy na kurz plavčíka, a na konci léta zaměstnavatel proplácí 150 USD každému studentovi ve formě dodatečného bonusu. 

Pool Operator je speciální certifikát, který tě opravňuje pracovat s bazénovou chemií a filtračním systémem. Existuje mnoho druhů pool operator certifikátů - v praxi každá americká "county" (něco jako náš kraj) uznává jinou certifikaci Pool Operatora. Tento certifikát stojí 75 USD a má platnost 3 roky, ale Premier Aquatics proplácí náklady na jeho získání v plné výši! Před odletem do USA dostaneš všechny učební materiály potřebné ke zvládnutí tohoto testu. Zatím všichni plavčíci zkoušky na tento certifikát zvládli, takže žádný stres. Pokud bys jej přece jen nezvládl, druhý pokus si musíš zaplatit už sám... (75 USD). 

Abys mohl vycestovat do USA, je třeba počítat s počátečními náklady cca 45 000,- Kč (programový poplatek WaT USA včetně pojištění - platíš Smaller Earth, kurz plavčíka, ubytování a strava na přípravě na kurz plavčíka, letenka, víza). K této částce je třeba připočítat i kapesné na první 3 týdny (doporučeno je minimálně 500 USD, než přijde první výplata). Všechny náklady se ti však vrátí zpět, zejména pokud budeš pracovat celou sezónu. Pro plavčíky jsme na léto 2024 připravili bonusy až ve výši 1 900 USD, takže podstatnou část nákladů na vycestování si můžeš pokrýt právě těmito bonusy. Pro více info viz Pracovní podmínky. 

Odvody na zdravotní a sociální pojištění či jiné platit nebudeš. Daň (federální a státní) ti bude strhávána z tvé výplaty (přibližně ve výši 10-12 %, v závislosti na tom, kolik vyděláš). Část zaplacených daní však dostaneš zpátky – sice to trvá (někdy i více než 12 měsíců), ale o to větší překvapení když Ti uncle Sam pošle pár dolarů nazpět! Více o vrácení zaplacených daní z USA najdeš zde - možnosti vrácení daně z USA.

Je to možné! Premier Aquatics má několik bazénů otevřených i během září. Toto vše však již třeba řešit v USA s tvým supervizorem, který ti poskytne více informací o počtu otevřených bazénů v jeho regionu. Výhodou je, že pokud se rozhodneš pracovat po 2.9.2024, za ubytování už nic nedoplácíš. Apartmán platíš jen během léta, naopak během pre/post season je bydlení zdarma, pokud budeš připraven pracovat – a vyděláš si tak nějaké peníze navíc.