FAQ

Ve smlouvě máš garantovaných 45 - 55 hodin týdně (průměr za celé léto). Mzda je minimálně 12 USD na hodinu a přesčas (vše nad 40 hodin za týden) je placený minimálně 18 USD na hodinu. Pokud odpracuješ celé léto, zaměstnavatel ti vyplatí bonus 1 250 USD (z čehož již nyní můžeš využít 500 USD jako slevu z poplatku ve STUDENT AGENCY) a navíc ti proplatí kurz plavčíka (150 USD), takže ho budeš mít ZDARMA. Kromě toho ještě dostaneš ZDARMA plavčickou uniformu (jinak je cena 75 USD). Pracovat musíš do 5. 9. 2022 včetně. Zbývající podmínky smlouvy si jednoduše stáhni ZDE

Ano, čteš správně. Pro zaměstnavatele je velmi důležité, aby plavčíci přiletěli do USA do 27. 5. 2022, protože už 28. 5. 2022 se otevírají bazény. Následně je třeba pracovat do 5. 9. 2022 a nedostat warning (který můžeš "získat" za závažné porušení pracovních povinností). Pokud odpracuješ celé léto, dostaneš po skončení léta bonus 1 250 USD (500 USD je možné využít již nyní jako slevu z programového poplatku ve STUDENT AGENCY). Za léto 2019, kdy jsme začali vyplácet o něco nižší bonus (500 USD) poprvé, byl tento bonus vyplacen všem plavčíkům z Česka a Slovenska, kteří splnili tehdejší podmínky (práce během celého léta).

Další užitečná věc je, že část tohoto bonusu (500 USD) můžeš využít už teď na proplacení nákladů v agentuře STUDENT AGENCY, stačí nám tvůj příslib, že v USA budeš pracovat do 5. 9. 2022.

Každý plavčík má průměrně tolik hodin týdně, kolik je garantováno v pracovní smlouvě. Krátkodobě se může stát, že počet hodin je nižší (zavřené bazény kvůli špatnému počasí, apod.), ale nižší počet hodin se vykompenzuje vyššími počty později. Zpravidla nejnižší počet hodin bývá od 10. června do poloviny července, a nejvíce hodin je ke konci léta - srpen a začátek září. Američtí plavčíci jsou zvyklí před začátkem školy, která jim začíná již v druhé polovině srpna,cestovat, a tedy v srpnu už pracovat nechtějí.

Vzhledem k tomu, že se jedná o program Work and Travel USA, pracovat v USA mohou pouze studenti denního studia na vysoké škole nebo VOŠ (včetně studentů posledních ročníků!). Pracovat budeš jako bazénový plavčík (některé bazény nejsou hlubší než 1,5 metru), čili nemusíš být profesionální plavec. I přesto očekáváme, že zvládneš zaplavat 300 metrů a máš lepší základy angličtiny.

V USA budeš pracovat v okolí hlavního města Washington, D. C. (v okruhu max 100 km od D. C.). Přesné místo se dozvíš po příletu. Budeš pracovat ve firmě Premier Aquatics, Inc.

Ano, to není žádný problém. Je třeba si uvědomit, že většina tvé práce bude předcházet úrazům, a tedy komunikovat s lidmi na bazénu. Nejde o práci „Baywatch“, kde by jsi někoho zachraňoval každý den. Každý rok s námi vycestuje do USA přibližně stejný počet dívek a chlapců

Ideální přílet do USA je do 27. 5. 2022. Máme v nabídce i pozice s červnovým příjezdem (max. do konce června), ale jejich počet je omezen. Je třeba pracovat do 5. 9. 2022 včetně

Určitě ano! Můžeme ti zajistit ubytování s partnerem/kámošem v jednom apartmánu (samostatný pokoj pro dvojici však nelze 100% garantovat) . Pokud vás je víc a budete se registrovat včas, pokusíme se vám domluvit, abyste bydleli spolu, resp. v jedné lokalitě. 

Jako plavčík budeš vydělávat minimálně 12 USD na hodinu. Pokud odpracuješ více než 40 hodin za týden, za každou hodinu navíc, dostaneš 1,5 násobek základní mzdy, tzn. 18 USD na hodinu. Průměrně budeš pracovat 45 - 55 hodin týdně. Pokud budeš pracovat do 5. 9. 2022 včetně, dostaneš uniformu plavčíka v hodnotě 75 USD zdarma a k tomu BONUS 1 250 USDKromě těchto bonusů má každý náš plavčík, který v daném roce absolvoval kurz plavčíka, nárok na dodatečný bonus 150 USD na proplacení nákladů na kurz plavčíka.

Jako účastník programu Work and Travel USA dostaneš vízum J1, které ti umožňuje pracovat až 17 týdnů + poté 4 týdny cestovat.

Ano, budeš bydlet v apartmánech společnosti Premier Aquatics, Inc., ne dále než 6 mil od svého bazénu. Cena za ubytování je 130 USD na osobu na týden (přesnou sumu najdeš v pracovních podmínkách ZDE - průměrná cena 130 USD na osobu na týden ti vyjde, pokud odpracuješ celé léto). Apartmány jsou připraveny k bydlení - jsou vybaveny postelí, kuchyňským zařízením, stolem, židlemi, atd. (podívej se na toto video a uvidíš, jak může vypadat tvůj apartmán příští léto). Jediné, co si v USA musíš koupit, je povlečení, peřina a polštář (nebo si můžeš dovézt svůj spacák). Ve standardním apartmánu s dvěma pokoji a obývákem bydlí maximálně šest plavčíků (jsou tedy rozdělení 3+3 na jednotlivé pokoje). Pokud jde o apartmány s 3 samostatnými pokoji a společným obývákem, plavčíků tam může být 8 (tedy 3+3+2). Samozřejmě každý apartmán má kuchyň se základním vybavením (lednice, sporák, trouba, talíře, skleničky, příbory, pánev, hrnce apod.). Jde o základní vybavení, které zaměstnavatel pronajímá na léto od externí firmy. Každopádně pokud ti něco na apartmánu z výše uvedeného bude chybět, je třeba nám dát vědět a obratem zaměstnavatel vše dokoupí. Pokud tedy odpracuješ celé léto (27. 5. až 5. 9. 2022), v průměru za týden zaplatíš 130 USD. Během pre-season (před 27. 5. 2022) a post-season (po 5. 9. 2022) máš ubytko zcela zdarma. Jediná podmínka je být k dispozici a pracovat (za práci jsi samozřejmě vždy placen)

Pokud přiletíš do Washingtonu (IAD - Dulles International Airport, nebo DCA - Ronald Reagan Airport), tak tě zdarma vyzvedne řidič z firmy Premier Aquatics Inc.

Kurz plavčíka je defacto zdarma* (více info viz Poplatky), a příprava na kurz se bude konat na Slovensku (Banská Štiavnica) v cca březnu až květnu 2022. Po absolvování přípravy na kurz plavčíka ti garantujeme, že zvládneš prezkoušení v USA a získáš tak potřebné certifikáty. Během přípravy na kurz dostaneš lifeguard manuál, píšťalku, CPR masku, lifeguard mikinu, vstup na bazén - uzavřený jen pro účastníky přípravy, pool operator informace a malé překvapení. Příprava bude probíhat v dnech pátek (ubytování možné od čtvrtka od 15:00) až neděle. Na Slovensku budeme mít minimálně 1 termín přípravy na kurz plavčíka a v případě potřeby otevřeme další termíny. Kromě toho máme v Evropě (mimo SR) minimálně další 3-4 termíny.

* Poplatek za kurz plavčíka je nutné uhradit před začátkem přípravy na kurz plavčíka, a na konci léta zaměstnavatel proplácí celý poplatek (150 USD) každému našemu studentovi ve formě dodatečného bonusu. 

Pool Operator je speciální certifikát, který tě opravňuje pracovat s bazénovou chemií a filtračním systémem. Existuje mnoho druhů pool operator certifikátů - v praxi každá americká "county" (něco jako náš kraj) uznává jinou certifikaci Pool Operatora. Tento certifikát stojí 75 USD a má platnost 3 roky, ale Premier Aquatics proplácí náklady na jeho získání v plné výši! Před odletem do USA dostaneš všechny učební materiály potřebné ke zvládnutí tohoto testu. Zatím všichni plavčíci zkoušky na tento certifikát zvládli, takže žádný stres. Pokud bys jej přece jen nezvládl, druhý pokus si musíš zaplatit už sám... (75 USD). 

Abys mohl vycestovat do USA, je třeba počítat s počátečními náklady cca 40 000,- Kč (programový poplatek WaT USA včetně pojištění - platíš STUDENT AGENCY, kurz plavčíka, ubytování a strava na přípravě na kurz plavčíka, letenka, víza). K této částce je třeba připočítat i kapesné na první 3 týdny (doporučeno je minimálně 500 USD, než přijde první výplata). Cena však závisí na mnoha faktorech: za kolik si koupíš letenku, jaký bude aktuální směnný kurz CZK/USD, kdy se zaregistruješ a začneš program Work and Travel řešit, apod. Všechny náklady se ti však vrátí zpět, zejména pokud budeš pracovat celou sezónu. Za minulé léto se vrátily náklady na vycestování do USA všem našim plavčíkům – pokud tedy umíš rozumně hospodařit s penězi, párty ve stylu Great Gatsby nebudeš navštěvovat každý večer a neplánuješ vykoupit Apple Store, měl bys být v pohodě. Pro plavčíky jsme na léto 2022 připravili bonusy ve výši 1 250 USD na osobu, takže podstatnou část nákladů na vycestování si můžeš pokrýt těmito bonusy. Pro více info viz Pracovní podmínky. 

Odvody na zdravotní a sociální pojištění či jiné platit nebudeš. Zálohy na daň (federální a státní) ti bude strhávána z tvé výplaty a činí cca 10-12%. Část zaplacených daní však dostaneš zpět následující rok po létě, ve kterém jsi byl v USA! Více info Ti poskytne STUDENT AGENCY.

Je to možné! Premier Aquatics má několik bazénů otevřených i během září. Toto vše však již třeba řešit v USA s tvým supervizorem, který ti poskytne více informací o počtu otevřených bazénů v jeho regionu. Výhodou je, že pokud se rozhodneš pracovat po 5. 9. 2022, za ubytování už nic více nedoplácíš. Apartmán platíš jen během léta, naopak během pre/post season je bydlení zdarma, pokud budeš připraven pracovat – a vyděláš si tak nějaké peníze navíc.