Časté otázky

Ve smlouvě máš garantovaných 45 - 55 hodin týdně (průměr za celé léto). Mzda je minimálně 11 USD na hodinu a přesčas (vše nad 40 hodin za týden) je placený minimálně 16,50 USD na hodinu. Pokud odpracuješ celé léto, zaměstnavatel ti vyplatí bonus 1 000 USD a navíc ti proplatí 200 USD z ceny kurzu plavčíka. Dohromady si tedy přijdeš na bonus 1 200 USD. Kromě toho ještě dostaneš ZDARMA plavčickou uniformu (jinak je cena 75 USD). Zbývající podmínky smlouvy si jednoduše stáhni ZDE

Ano, čteš správně. Pro zaměstnavatele je velmi důležité, aby plavčíci přiletěli do USA do 28. 5. 2021, protože už 29. 5. 2021 se otevírají bazény. Pokud odpracuješ celé léto a nebudeš mít "warning", který můžeš dostat za vážné porušení pracovní disciplíny (spánek během pracovní doby, používání notebooku, apod.), dostaneš po skončení léta bonus 1 000 USD. Za předchozí roky byl bonus vyplacen cca 97% plavčíků, takže pokud budeš dělat to, co máš, o svůj bonus se bát nemusíš. 

Každý plavčík má průměrně tolik hodin týdně, kolik je garantováno v pracovní smlouvě. Krátkodobě se může stát, že počet hodin je nižší (zavřené bazény kvůli špatnému počasí, apod.), ale nižší počet hodin se vykompenzuje vyššími počty později. Zpravidla nejnižší počet hodin bývá od 10. 6. do poloviny července, a nejvíce hodin je ke konci léta - měsíce srpen a září. Američtí plavčíci jsou zvyklí před začátkem školy, která jim začíná již v druhé polovině srpna, cestovat, a tedy v srpnu už pracovat nechtějí.

Vzhledem k tomu, že se jedná o program Work and Travel USA, pracovat v USA mohou pouze studenti denního studia na vysoké škole nebo VOŠ (včetně studentů posledních ročníků!). Pracovat budeš jako bazénový plavčík (některé bazény nejsou hlubší než 1,5 metru), čili nemusíš být profesionální plavec. I přesto očekáváme, že zvládneš zaplavat 300 metrů a máš lepší základy angličtiny.

V USA budeš pracovat v okolí hlavního města Washington, D.C. (v okruhu max 100 km od D.C.). Přesné místo se dozvíš po příletu. Budeš pracovat ve firmě Premier Aquatics, Inc.

Ano, není s tím žádný problém. Je třeba si uvědomit, že většina tvé práce bude předcházet úrazům, a tedy komunikovat s lidmi na bazénu. Nejde o práci „Baywatch“, kde by jsi někoho zachraňoval každý den. Někdy je tato pozice dokonce vhodnější pro dívky. Každý rok s námi vycestuje do USA přibližně stejný počet dívek a chlapců

Ideální přílet do USA je do 28. 5. 2021 (včetně), protože dostaneš bonus 1 000 USD a také dostaneš zdarma uniformu v hodnotě 75 USD. Máme v nabídce i pozice s červnovým příjezdem (max. do konce června), ale jejich počet je omezen. Je třeba pracovat do 6. 9. 2021 včetně

Určitě ano! Můžeme ti zajistit ubytování s partnerem/kámošem v jednom apartmánu (samostatný pokoj však nelze garantovat) . Pokud vás je víc a budete se registrovat včas, pokusíme se vám domluvit, abyste bydleli spolu, resp. v jedné lokalitě. 

Jako plavčík budeš vydělávat minimálně 11 USD na hodinu. Pokud odpracuješ více než 40 hodin za týden, za každou hodinu navíc, dostaneš 1,5 násobek základní mzdy, tzn. 16,50 USD na hodinu. Průměrně budeš pracovat 45 - 55 hodin týdně. Pokud budeš pracovat od 28. 5. do 6. 9. 2020 včetně, dostaneš uniformu plavčíka v hodnotě 75 USD zdarma a k tomu BONUS 1 000 USD. Kromě těchto bonusů má každý náš plavčík, který v daném roce absolvoval kurz plavčíka, nárok na bonus 200 USD na proplacení nákladů na kurz plavčíka.

Jako účastník programu Work and Travel dostaneš vízum J1, které ti umožňuje pracovat až 17 týdnů + poté 4 týdny cestovat.

Ano, budeš bydlet v apartmánech společnosti Premier Aquatics, Inc, ne dále než 6 mil od svého bazénu. Cena za ubytování je 125 USD na osobu na týden (přesnou sumu najdeš v pracovních podmínkách ZDE - průměrná cena 125 USD na osobu na týden ti vyjde, pokud odpracuješ celé léto). Apartmány jsou připraveny k bydlení - jsou vybaveny postelí, kuchyňským zařízením, stolem, židlemi, atd. (podívej se na toto video a uvidíš, jak může vypadat tvůj apartmán příští léto). Jediné, co si v USA musíš koupit, je povlečení, peřina a polštář (nebo si můžeš dovézt svůj spacák). Ve standardním apartmánu s dvěma pokoji a obývákem bydlí maximálně šest plavčíků (jsou tedy rozdělení 3+3 na jednotlivé pokoje). Pokud jde o apartmány s 3 samostatnými pokoji a společným obývákem, plavčíků tam může být 8 (tedy 3+3+2). Samozřejmě každý apartmán má kuchyň se základním vybavením (chladnička, sporák, trouba, talíře, skleničky, příbory, pánev, hrnce apod.). Jde o základní vybavení, které zaměstnavatel pronajímá na léto od externí firmy. Každopádně pokud ti něco na apartmánu z výše uvedeného bude chybět, je třeba nám dát vědět a obratem zaměstnavatel vše dokoupí. Pokud tedy odpracuješ celé léto (28. 5. až 6. 9. 2021), v průměru za týden zaplatíš maximálně 125 USD. Během pre-season (před 28. 5. 2021) a post-season (po 6. 9. 2021) máš ubytko zcela zdarma. Jediná podmínka je být k dispozici a pracovat (za práci jsi samozřejmě vždy placen)

Pokud přiletíš do Washingtonu (IAD - Dulles International Airport, nebo DCA - Ronald Reagan Airport), tak tě zdarma vyzvedne řidič z firmy Premier Aquatics, Inc.

Kurz plavčíka se bude konat na Slovensku (Banská Štiavnica) v dubnu 2021. Aktuální volné termíny kurzů plavčíka viz ZDE. Kurz plavčíka stojí 300 USD, ale na konci léta proplácí zaměstnavatel 200 USD každému našemu studentovi ve formě dodatečného bonusu (více info ZDE). V ceně kurzu je zahrnutý lifeguard manuál, píšťalka, CPR maska, lifeguard mikina, vstup na bazén - uzavřený jen pro účastníky kurzu, pool operator informace a malé překvapení. Kurz bude probíhat v dnech čtvrtek (začátek po 15:00) až neděle. Budeme mít minimálně 2 kurzy plavčíka a v případě potřeby otevřeme na Slovensku i třetí termín. Kromě toho máme v Evropě (mimo SR) minimálně další 3 kurzy plavčíka. Více info ZDE.

Pool Operator je speciální certifikát, který tě opravňuje pracovat s bazénovou chemií a filtračním systémem. Existuje mnoho druhů pool operator certifikátů - v praxi každá americká "county" (něco jako náš kraj) uznává jinou certifikaci Pool Operatora. Společnost Premier Aquatics, Inc. působí v oblasti, kde Pool Operator certifikát získáš jen zkouškou na území Spojených států. Tento certifikát stojí 75 USD (a má platnost 3 roky), ale Premier Aquatics proplácí náklady na jeho získání v plné výši! Před odletem do USA dostaneš všechny učební materiály potřebné ke zvládnutí tohoto testu. Zatím všichni plavčíci zkoušky na tento certifikát zvládli. Pokud bys jej přece jen nezvládl, druhý pokus si musíš zaplatit už sám... (75 USD). 

Abys mohl vycestovat do USA, je třeba počítat s počátečními náklady cca 40 000,- Kč (programový poplatek WaT USA včetně pojištění - platíš STUDENT AGENCY, kurz plavčíka, letenka, víza). K této částce je třeba připočítat i kapesné na první 3 týdny (doporučeno je minimálně 500 USD, než přijde první výplata). Cena však závisí na mnoha faktorech: za kolik si koupíš letenku, jaký bude aktuální směnný kurz CZK/USD, kdy se zaregistruješ a začneš program Work and Travel řešit, apod. Všechny náklady se ti však vrátí zpět, zejména pokud budeš pracovat celou sezónu, tzn. 22. 5. - 7. 9. 2019. Za minulé léto se vrátily náklady na vycestování do USA všem našim plavčíkům – pokud tedy umíš rozumně hospodařit s penězi, párty ve stylu Great Gatsby nebudeš navštěvovat každý večer a neplánuješ vykoupit Apple Store, měl bys být v pohodě. Pro plavčíky v léte 2020 jsme si připravili bonusy ve výši 1 200 USD na osobu, takže podstatnou část nákladů na vycestování si můžeš pokrýt těmito bonusy. Pro více info viz ZDE

Odvody na zdravotní a sociální pojištění či jiné platit nebudeš. Zálohy na daň (federální a státní) ti bude strhávána z tvé výplaty a činí cca 10-12%. Část zaplacených daní však dostaneš zpět následující rok po létě, ve kterém si byl v USA! Více info Ti poskytne STUDENT AGENCY.

Je to možné. Premier Aquatics, Inc. má několik bazénů otevřených i během září. Toto vše však již třeba řešit v USA s tvým supervizorem, který ti poskytne více informací o počtu otevřených bazénů v jeho regionu. Výhodou je, že pokud se rozhodneš pracovat po 6. 9. 2021, za ubytování už nic více nedoplácíš - apartmán máš zaplacený na celé léto – a tak vyděláš nějaké peníze navíc.