Pro rodiče

KDO JSME?

Milí rodiče, umíme si představit, že je pro Vás stresující poslat Vaše dítě na celé léto do Ameriky a neustálé zprávy o podvodech Vaše pocity určitě potvrzují. Proto jsme se rozhodli, že Vám věnujeme následující slova, abychom Vás ujistili, že Premier Aquatics jsou to nejlepší, co si Vaše dítě může vybrat. Působíme na trhu od roku 1998 a naše předchozí osobní zkušenosti s prací v USA nám umožňují nejlépe poradit plavčíkům před, během a po návratu z USA. Prosím podívejte se na reference našich studentů za posledních 8 let ZDE. Kromě toho, naším přímým partnerem je STUDENT AGENCY, která působí na trhu více než 20 let, a tak máte záruku, že za svoje peníze dostanete slíbené služby. Pro zájemce o práci plavčíka má STUDENT AGENCY v nabídce víza J-1 (určeno pro studenty denního studia na VŠ nebo VOŠ). 

JAK TO CELÉ PROBÍHÁ? 

Aby Vaše dítě mohlo vycestovat do USA, je třeba absolvovat proces jednotlivých kroků. Prvním krokem je registrování se u STUDENT AGENCY, následně zájemce (Vaše dítě) kontaktujeme a poskytneme mu potřebné informace telefonicky nebo osobně. Následuje osobní pohovor s budoucím zaměstnavatelem, který přijede do Česka a také na Slovensko a zájemce se s jejími představiteli setká osobně. Pro úspěšné absolvování pohovoru je třeba ovládat základní znalosti angličtiny. Netřeba se pohovoru bát, vždyť do USA jdou mnozí právě kvůli zlepšení angličtiny, s čím zaměstnavatelé počítají.

Po absolvování pohovoru následuje kurz plavčíka, který celý zabezpečuje Premier Aquatics, Inc. za pomoci amerických lektorů. Na kurzu se příští plavčíci naučí jak poskytnout první pomoc, základní záchranné techniky, technické informace o bazénech apod. Následně získají certifikát od Amerického červeného kříže. Plavecké dovednosti jsou potřebné, ale na kurzu plavčíka není pro plavecký test (300 metrů) stanovený časový limit. Plavecký test v loňském roce úspěšně zvládli téměř všichni naši zájemci. Kromě certifikátu plavčíka od Amerického červeného kříže získají absolventi kurzu i neocenitelné životní zkušenosti - jak poskytnout první pomoc, techniky oživování a jiné.

Po absolvování kurzu plavčíka je třeba získat vízum J-1 na ambasádě, kde naši zájemci absolvují rozhovor s pracovníkem ambasády. Po získání víz následuje zakoupení letenky a pojištění. Celý proces získání víza, zakoupení letenky a pojištění zajišťuje náš partner STUDENT AGENCY. Počáteční náklady nejsou zanedbatelné, ale platí se postupně a všichni naši účastníci si je vždy vydělají během léta zpět. Kromě toho - práce v USA je zejména neocenitelným zážitkem, navíc zlepšení se v angličtině a nabrané životní zkušenosti jsou podle našeho názoru tím nejdůležitějším. 

Všechny naše plavčíky na letišti čeká řidič Premier Aquatics, což je další výhoda, kterou si mnozí neuvědomují. Řidič Premier Aquatics odveze všechny naše plavčíky na zařízený apartmán. Apartmán je vybaven základními příslušenstvím na vaření (talíře, příbory, hrnce), vybaveným obývákem (gauč, stůl, židle) a postelemi (bez polštáře a peřiny, proto je doporučeno vzít si vlastní spacák). Lokalita apartmánů je v okruhu do 100 kilometrů od hlavního města USA - Washingtonu, DC a lokalita bazénů, kde plavčíci pracují, obvykle do 5 kilometrů od apartmánu (přičemž maximální vzdálenost je 6 mil = 9,6 km). Plavčíci dojíždí do práce většinou na kole, které si zakoupí po příletu do USA (s tím běžně pomáhá supervisor plavčíka - jeho nadřízený po dobu pobytu v USA). Kolo je samozřejmě možné na konci léta někomu prodat a dostat tak nějaké peníze zpět, záleží vždy na plavčíkovi, jak s ním naloží. 

Milí rodiče, je však třeba si uvědomit, že smyslem a činností Premier Aquatics jako zaměstnavatele není starat se o Vaše dítě během celého pobytu v USA, ale podat mu pomocnou ruku, když je to třeba (to má na starosti hlavně supervisor v USA). To, jak se Vaše dítě prosadí v USA, závisí jen na něm. 

Věříme, že jsme Vám poskytli základní informace - samozřejmě jde jen o stručný popis, který přibližuje činnost Premier Aquatics, Inc. Na jakékoliv dotazy Vám s radostí odpovíme sami nebo prostřednictvím STUDENT AGENCY. 

Tým Premier Aquatics ČR