Pro rodiče

KDO JSME?

Milí rodiče, umíme si představit, že je pro Vás stresující poslat Vaše dítě na celé léto do Ameriky. Proto jsme se rozhodli, že Vám věnujeme následující slova, abychom Vás ujistili, že Premier Aquatics je to nejlepší, co si Vaše dítě může vybrat. Působíme na trhu od roku 1998 a naše předchozí osobní zkušenosti s prací v USA nám umožňují nejlépe poradit plavčíkům před, během a po návratu z USA. Prosím podívejte se na reference našich studentů za posledních 10 let ZDE. Kromě toho, naším přímým partnerem je Smaller Earth, a tak máte záruku, že za svoje peníze dostanete slíbené služby. Pro zájemce o práci plavčíka má Smaller Earth v nabídce víza J-1 (určeno pro studenty denního studia na VŠ nebo VOŠ). 

JAK TO CELÉ PROBÍHÁ? 

Aby Vaše dítě mohlo vycestovat do USA, je třeba absolvovat proces jednotlivých kroků. Prvním krokem je registrování se na našem webu, následně zájemce (Vaše dítě) kontaktujeme a poskytneme mu potřebné informace telefonicky nebo osobně. Následuje osobní pohovor s budoucím zaměstnavatelem, který přijede na Slovensko a zájemce se s jejími představiteli setká osobně během přípravy na kurz plavčíka. Pro úspěšné absolvování pohovoru je třeba ovládat základní znalosti angličtiny. Netřeba se pohovoru bát, vždyť do USA jedou mnozí právě kvůli zlepšení angličtiny, s čímž zaměstnavatelé také počítají.

Po absolvování pohovoru následuje příprava na kurz plavčíka, který celý zabezpečujeme za pomoci amerických lektorů. Na této přípravě se budoucí plavčíci naučí jak poskytnout první pomoc, základní záchranné techniky, technické informace o bazénech apod. Následně získají, po jednoduchém přezkoušení v USA, certifikát od Amerického červeného kříže s platností 2 roky. Plavecké dovednosti jsou potřebné, ale na kurzu plavčíka není pro plavecký test (3x 100 metrů) stanovený časový limit. Plavecký test v loňském roce úspěšně zvládli téměř všichni naši zájemci. Kromě certifikátu plavčíka od Amerického červeného kříže získají absolventi kurzu i cenné praktické zkušenosti - jak poskytnout první pomoc, techniky oživování a jiné.

Po absolvování přípravy na kurz plavčíka je třeba získat vízum J-1 na ambasádě, kde naši zájemci absolvují rozhovor s pracovníkem ambasády. Po získání víz následuje zakoupení letenky. Celý proces získání víza, zakoupení letenky a cestovního pojištění zajišťuje náš partner Smaller Earth. Počáteční náklady nejsou zanedbatelné, ale platí se postupně a všichni naši účastníci si je vždy vydělají během léta zpět. Kromě toho - práce v USA je zejména neocenitelným zážitkem, navíc zlepšení se v angličtině a nabrané životní zkušenosti jsou podle našeho názoru tím nejdůležitějším. 

Všechny naše plavčíky na letišti vyzvedne řidič Premier Aquatics, což je další výhoda, kterou si mnozí neuvědomují. Řidič Premier Aquatics odveze všechny naše plavčíky na zařízený apartmán. Apartmán je vybaven základními příslušenstvím na vaření (talíře, příbory, hrnce), vybaveným obývákem (gauč, stůl, židle) a postelemi (bez polštáře a peřiny, proto je doporučeno vzít si vlastní spacák). Lokalita apartmánů je v okruhu do 100 kilometrů od hlavního města USA - Washingtonu D.C. a bazény, kde plavčíci pracují, obvykle do cca 5 kilometrů od apartmánu (přičemž maximální vzdálenost je 6 mil = 9,6 km). Plavčíci dojíždí do práce většinou na kole, které si zakoupí po příletu do USA. Dbáme také na bezpečnost a všichni naši plavčíci obdrží zdarma od zaměstnavatele i přilbu!

Věříme, že jsme Vám poskytli základní informace - samozřejmě jde jen o stručný popis, který přibližuje činnost Premier Aquatics, Inc. Na jakékoliv dotazy Vám rádi odpovíme sami nebo prostřednictvím Smaller Earth.

Možná Vám při rozhodování pomohou reference od našich plavčíků - studentů z předchádzejících let (ZDE), nebo se podívejte na videa na našem Youtube (ZDE).

S pozdravem

Tým Premier Aquatics ČeskoSlovensko