Krok za krokem

Krok za krokem

1

Registrace

Zaregistruj se na stránce www.premieraquatics.cz. Do 48 hodin tě budeme kontaktovat a poskytneme ti bližší informace. Registrace je zdarma a nezávazná!

2

Krátký telefonát nebo setkání

Všechno o práci v Americe ti vysvětlíme telefonicky. Jsme připraveni zodpovědět všechny otázky, které ti právě běží hlavou. Nezapomeň, každá otázka je dobrá a důležitá! :-)

Rádi ti předáme cenné zkušenosti, protože #letospremieraquatics jsme několikrát zažili na vlastní kůži. Můžeš se spolehnout, že v Premier Aquatics k tobě budeme vždy na 100% úpřímní a otevření.

3

Životopis a příprava na kurz plavčíka

Pokud se rozhodneš s námi vycestovat do USA, aktivujeme ti tvoje Premier Aquatics konto. Jednoduše si v něm vytvoříš online životopis, absolvuješ krátké ZOOM interview se zaměstnavatelem a přihlásíš se na přípravu na kurz plavčíka. Přípravy na kurz a samotného přezkoušení v USA se není třeba obávat. Naši profi instruktoři z tebe během tří tréninkových dní udělají nefalšovaného plavčíka jako z amerických filmů. A na důkaz, že na našich kurzech je i zábava, máme pro tebe krátké videjko, kde uvidíš, jak to celé probíhá.

4

Agentura pro program Work and Travel USA

Zaregistruješ se v agentuře Smaller Erath (naše partnerská Work and Travel USA agentura v Česku), kde uhradíš programový poplatek. V rámci programového poplatku máš zahrnuto i tzv. pracovní povolení = formulář DS-2019. Získání pracovního povolení je nutné, pokud chceš během léta pracovat v USA, a může ti s ním pomoci jedině Smaller Earth.  

Na základě tohoto povolení můžeš na americké ambasádě žádat o J-1 víza na program Work and Travel USA. V agentuře si zvolíš tzv. program "Plavčík".

5

Setkání se zaměstnavatelem a příprava na kurz plavčíka

Do Česka/na Slovensko přiletí z Ameriky tvůj americký zaměstnavatel, se kterým absolvuješ krátký osobní pohovor. Nemusíš se toho obávat, víme, že do USA si jedeš hlavně zlepšit angličtinu, nejedeš přece na olympiádu v AJ. Hned po pohovoru následuje třídenní příprava na kurz plavčíka. Pokud jsi se ještě nepodíval na naše super video, jak probíhá lifeguard training, máš opět šanci :-)

Náš American Red Cross (Americký červený kříž) instruktorský tým se skládá ze dvou certifikovaných lektorů z Ameriky a doplní je vždy minimálně jeden český/slovenský lektor. Po úspěšném zvládnutí přípravy na kurz ti garantujeme získání certifikátů po příletu do USA. Tvůj American Red Cross lifeguard certifikát má následně platnost 2 roky

6

Pracovní smlouva

Po absolvovaní přípravy na kurz plavčíka (do 10 pracovních dní) dostáváš tzv. job offer, který potřebuješ na vyřízení pracovního povolení DS-2019 v partnerské Work & Travel agentuře Smaller Earth.

Pro léto 2024 budeme organizovat průběžně Zoom pohovory, abychom Ti mohli poslat job offer dříve a nezdržovali tě tak ve všech "papírovačkách" v agentuře.

Pokud jsi ještě v agentuře nebyl(a), teď je ten nejvyšší čas. Se vším ti ale pomůžeme a všechno vysvětlíme, to se nemusíš bát :-) Pracovní podmínky si můžeš, samozřejmě, prostudovat už teď.

7

Vízový pohovor a letenka

Nasleduje vízový pohovor na ambasádě. Poplatek za vízový pohovor 185 USD pro americkou ambasádu uhradíš prostřednictvím agentury, která ti s celým procesem přihlašování na vízový pohovor pomůže. 

Po pohovoru na ambasádě si zakoupíš zpáteční letenku na letiště IAD (Washington Dulles), nebo DCA (Washington Ronald Reagan)Cena zpáteční letenky je přibližně 12 000 - 16 000 CZK. Pokud přiletíš na jedno z letišť ve Washingtonu D. C. uvedených výše, zdarma tě vyzvedneme, a můžeš nám věřit, že je to služba k nezaplacení. Letenku ale doporučujeme zakoupit co nejdříve, abys ji měl co nejlevnější - naši studenti odlétají do USA obvykle z letiště Vídeň nebo Praha.

8

Odlet do USA

Odlétáš do Ameriky. Po příletu do USA tě vyzvedneme na letišti (IAD alebo DCA), ubytuješ se na apartmánu, dostaneš super uniformu a začínáš pracovat jako plavčík na bazénu! Sem tam navštívíš s kamarády nějakou tu párty, nebo si uděláte krátký výlet do Ocean City, Virginia Beach, Washingtonu D.C., Philadelphie nebo New Yorku. Teď je to tvůj čas, a můžeš si vyzkoušet to nejlepší léto, o kterém všichni ti studenti mluví. A ani neváhej u zapojení se do "company" aktivit organizovaných Premier Aquatics, děláme to pro tebe. Že budeš muset na Lifeguard Olympics vstávat ve 3 AM? To přece nevadí, přijď se pobavit se super lidmi, spát budeš potom :-)

9

Cestování po USA

Cestování po USA ješte pro tebe nikdy nebylo jednodušší než teď! Roadtrip po západě USA, stanování v Yellowstonu, západ slunce v Grand Canyonu, nebo radši preferuješ zlatý písek v Miami a cruise po Karibských ostrovech? Anebo si to dáš přes New York na Niagáry a do Kanady? Volba je absolutně na tobě. A pokud jedeš do USA sám(a), buď v klidu, jsme si jistí, že cestovatelskou partii si určitě najdeš :-) Inspiraci na cestování můžeš najít i na našem blogu.

10

Návrat domů

V druhé půlce září se vracíš domů. Že se budeš vracet s nejnovějším i-Phonem a MacBookem v kufru ti neslibujeme :-), ale určitě ti můžeme slíbit, že si domů doneseš kupu zážitků, nové zkušenosti, lepší angličtinu, a pokud jsi dobrý hospodář, tak i nějaký ten dolar v kapse (pokud tě zajímá výdělek našich plavčíků, přečti si blog Zárobok plavčíkov Premier Aquatics). Co ti navždy zůstane v paměti je nejlepší léto v tvém životě, vzpomínky na párty, úsměvné příhody z cestování, a i když není všechno ideální, vzpomeneš si i na ty překážky, které jsi musel(a) překonat. A ty tě v konečném důsledku posunuly dál.
A nakonec zjistíš, že se doma za ty tři-čtyři měsíce nic zásadního nezměnilo, a už se jen pousměješ nad všemi obavami, které jsi před vycestováním měl(a). A poděkujeme ti, že jsi to s námi celé dal(a)! :-)