Program Work and Travel USA

Program Work and Travel USA

Pokud se ptáš, co je to Work and Travel USA, jsi tu na správném místě. Work and Travel USA je kulturně-výměnný program vlády USA, kterého sa můžeš zúčastnit, POUZE POKUD jsi studentem denního studia na vysoké škole. Ne, dálkové studium nestačí - není to náš výmysl, ale je to podmínka vlády USA pro získání víz. Tolik suchá definice, ale pojďme si o tomto programu říci více.

Pro koho je program určený?

Tento program je určen výhradně studentům denního studia na vysoké škole. Pokud jsi tedy denní student na vysoké škole, jde o NEJLEHČÍ cestu, jak legálne pracovat a cestovat během letních prádznin v USA. Zažiješ (doslova) nezapomenutelné léto. Ptáš se, zda jsou i jiné cesty, jak se dostat do USA? Ano, jsou, ale jsou o dost složitější a dražší (např. H2B víza, Internship program, Trainee program, Au Pair program). Pokud tedy nejsi přední jaderný fyzik, nebo nemáš štedré rodiče, Work and Travel USA je program určen pro tebe. Je to presně to, co hledáš - brigáda na léto v USA, po které navíc procestuješ tuto nádhernou a rozmanitou zemi.

Platí se za to něco?

Ve zkratce - ano. Jak jistě víš, zadarmo ani kuře nehrabe, proto nečekej, že ti americká vláda připravila all-inclusive balík s welcome drinkem na palubě Boeingu 787. O tom, jaké poplatky jsou spojené s vycestováním do USA brzy podrobně sepíšeme v článku Jak si vybrat agenturu pro Work and Travel USA. Za svoje poplatky (většinou) dostaneš adekvátní služby a při cestě do USA je fajn mít vedle sebe někoho, kdo ti pomůže, poradí a usměrní tě v tvé cestě za oceán. Cena za vycestování do USA je s Premier Aquatics fakt v pohodě, nemusíš si na to brát hypotéku - navíc ti nabízíme různé bonusy a část z nich vyplácíme ješte před odletem, abys měl(a) co nejnižsí výdaje spojené s vycestováním.

Kdo je Premier Aquatics?

Jsme zastoupení americké plavčické společnosti Premier Aquatics Inc. v Česku a na Slovensku, a tak neplatíš žádné poplatky za zprostředkování práce, protože jsme přímo tvůj zaměstnavatel z USA. Zdarma a nezávazně se zaregistruj a uvidíš. Kromě toho, že ti zařídíme super práci plavčíka na bazéně v okolí Washingtonu D.C. a provedeme tě celým procesem vycestování do USA, také spolupracujeme se STUDENT AGENCY a Smaller Earth, které ti pomohou s vízy, letenkou, pojištěním, vrácením daní, apod.

Proč bych měl(a) vycestovat do USA?

Pro super léto. Životní zkušenost. Nové kamarády. Nezapomenutelné zážitky. Zlepšení angličtiny. New York. Yosemite National Park. Grand Canyon. Niagara Falls. Vegas baby, Vegas. California. Bahamy. Florida. San Francisco. Washington D.C. Takto bychom mohli pokračovat dál. Na tuto otázku musíš najít odpověď ty. Pokud chceš zůstat na brigádě v Česku, na Slovensku anebo v některé ze zemí EU (kam se kdykoli dostaneš i po skončení školy), tak potom oukej. Do USA se ale nejezdí každý den a teď máš jedinečnou příležitost poznat nový kontinent a kulturu. Každému doporučujeme to zkusit aspoň jednou - je úžasné, když na našich studentech vidíme, jak je jejich léto v USA posunulo dál a při vzpomínce na pohovor v angličtině, který byl jejich noční můrou, se už jen pousmějí.


Kdy mohu vycestovat do USA?

Pokud studuješ denní studium na VŠ, tak můžeš začít pracovat v USA nejdříve 15. května a skončit musíš maximálně 15. září. Naši plavčíci přilétají do USA koncem května (po ukončení zkoušek na VŠ) a pracují do začátku září. Následně cestují po USA a okolí (například Karibik, Mexiko, Kanada apod.) do približně konce září. Je to kvůli tomu, že po skončení práce máš ještě 1 měsíc na cestování, ALE domů by ses měl vrátit před začátkem vyučování na tvé vysoké škole. 

Jsem v posledním ročníku, půjde to ještě?

Dá, vycestovat do USA můžeš i pokud jsi v posledním ročníku na VŠ. Lze vycestovat i po ukončení VŠ studia, pouze vízový pohovor bys měl stihnout ještě před státnicemi. Jsme prostřednictvím STUDENT AGENCY a Smaller Earth v kontaktu s americkou ambasádou v Praze a v případě, že tvůj případ je specifický, ověřujeme možnosti získání víz do USA přímo s ambasádou. Více info ti poskytne STUDENT AGENCY nebo Smaller Earth. 


Vydělám si vůbec něco?

Tak určitěéé. Ale teď vážně - tvůj výdělek záleží na těchto faktorech:

  • kolik budeš vydělávat na hodinu a kolik odpracuješ hodin za týden (s tím spojené přesčasy, které jsou placené 1,5 násobkem standardní mzdy),
  • jaké náklady na život v USA budeš mít - největšími výdaji jsou ubytování a strava - u ubytovaní je standardní cena 100-150 USD/týden pro jednu osobu, u stravy záleží jen a jen na tobě. Pokud dokážeš jíst 24/7 těstoviny s kečupem, moc toho neutratíš (tento postup ale nedoporučujeme:)). Pokud si budeš normálně vařit a hlídat si náklady, tak při plnohodnotně vyvážené stravě počítej s 60-70 USD na týden. Takže 60 USD na týden je spodní hranice a "sky is the limit". 
  • kolik tě bude stát vycestování do USA - najdeš si práci sám/resp. u nás = Premier Aquatics/ anebo ti s jejím hledáním bude pomáhat agentura? Toto je zásadní otázka, protože pokud práci nemáš, v agentuře si připlatíš cca 200-400 USD za to, že ti s jejím nalezením pomohou. Rověž letenka do Washingtonu D.C. je mnohem lacinější než na Aljašku, takže zvaž, kde budeš pracovat a nedívej se jen na cool obrázky na #instagramu
  • jak dlouho budeš v USA pracovat - je něco jiného, když přijedeš koncem května, nebo koncem června - jednoduchá matematika, a čím déle budeš pracovat, tím více USD bude na tvém účtu

My v Premier Aquatics ti nabízíme odpovědi na všechny tyto otázky. Hodinovou mzdu, počet hodin a náklady na ubytování najdeš v našich Pracovních podmínkách. Všechny poplatky spojené s vycestováním do USA najdeš přehledně a podrobně rozepsané v části Poplatky. A když budeš pracovat v USA do konce sezony, odměníme tě bonusy až do výše 1 900 USD. Nevěříš? Zdarma a nezávazně se zaregistruj a všechno ti vysvětlíme. Pak vezmi do ruky kalkulačku a počítej. Pokud se ti nechce počítat, tak se podívej na Výdělek plavčíků Premier Aquatics v létě 2019