Kurz plavčíka

O KURZU PLAVČÍKA

Před vycestováním do USA absolvuješ kurz plavčíka a získáš certifikáty od Amerického červeného kříže. Kurzem tě budou provázet certifikovaní lektoři American Red Cross u USA (+ minimálně jeden český nebo slovenský lektor). Výuka probíhá v anglickém jazyce, ale pokud máš alespoň základní znalosti angličtiny, určitě ho zvládneš! Na kurzu si otestujeme i tvé plavecké dovednosti, ovšem nečekáme od tebe olympijský výkon.

PLAVECKÝ TEST

Kurz plavčíka začíná plaveckými testy (tzv. prekurzem), kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz se skládá z těchto disciplín (bez časového limitu):

  • zaplavat 3x100 metrů (kraul + prsa + volný způsob)
  • vytažení cca 5 kg předmětu z hloubky 3 metry a plavání s předmětem na hrudi 20 metrů
  • 2 minuty se udržet nad hladinou bez použití rukou (je třeba "stát" na místě a plavat pouze nohama)

Pokud náhodou prekurz nezvládneš (což se na 99% nestane!), vrátíme ti poplatek za kurz plavčíka v plné výši, takže se opravdu nemáš čeho bát (více info viz Poplatky a Garance vrácení peněz). 

KURZ PLAVČÍKA

Třídenní plavčický kurz se bude konat v Banské Štiavnici přibližně na konci března 2022 (seznam aktuálních kurzů plavčíka). Kurz plavčíka začíná v pátek ráno (na Slovensko možné přijet už ve čtvrtek a ubytovat se) a končí v neděli, takže v pohodě zvládneš i svoje univerzitní povinnosti. Za kurz uhradíš 150 USD, ale zaměstnavatel ti proplatí těchto 150 USD ve formě dodatečného bonusu po skončení léta. Kurz máš tedy v podstatě ZDARMA (více info viz Pracovní podmínky). 

Po úspěšném absolvování plaveckých testů (prekurzu) tě čeká samotný kurz plavčíka. Kurz plavčíka trvá 3 dny (obvykle pátek až neděle) a ukončení je obvykle v neděli večer. Čeká tě 35 hodin intenzivní výuky (cca 13 hodin na bazénu a 22 hodin v učebně).

Na závěr absolvuješ závěrečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každém kurzu bude zajištěn překlad do češtiny (na požádání), proto se nemusíš bát, že něco nepochopíš! Po absolvování testů obdržíš certifikát CPR + AED + First Aid + Lifeguarding, který má platnost 2 roky.

Na kurzu plavčíka dostaneš resuscitační masku, píšťalku, lifeguard manuál, rukavice, plavčickou mikinu a také je v ceně zahrnutý vstup na bazén, který bude uzavřený jen pro účastníky kurzu plavčíka. Kurzy organizujeme na Slovensku v Banské Štiavnici (seznam aktuálních kurzů plavčíka). Na kurze plavčíka ti nabízíme možnost dokoupit si za výhodnou cenu 59 EUR ubytování a stravu. Samozřejmostí při ubytování je check-out až po skončení kurzu. 

Často dostávame otázku, proč organizujeme kurzy plavčíka v Banskej Štiavnici. Je to z více důvodů (hluboký bazén uzavřený jen pro naše potřeby, nádherné centrum města, mnoho "team-bulding" aktivit v okolí, apod.) - ale ten nejdůležitější je, že téměř všichni naši minulí plavčíci by podle našeho průzkumu nevyměnili toto místo konání kurzu za jiné, protože např. v Bratislavě nemáme možnost za rozumnou cenu zařídit pro studenty společné ubytování. Výuka ve třídě probíhá v Banské Štiavnici ve stejné budově, kde máme zabezpečené i ubytování a stravu, a proto je tento kurz ideálním místem např. na seznámení se s parťáky na cestování do USA, pokud cestuješ sám. Uvidíš, bude se ti tam líbit :-)

Podívej se na nasledující video a uvidíš, jak to vypadá na našem kurzu plavčíka v Banské Štiavnici.