Kurz plavčíka

O PŘÍPRAVĚ NA KURZ PLAVČÍKA

Před vycestováním do USA absolvuješ na Slovensku komplexní přípravu kurz plavčíka. Po příletu do USA tě čeká jednoduché přezkoušení, po kterém získáš certifikáty od Amerického červeného kříže. Celým procesem tě budou provázet certifikovaní lektoři American Red Cross z USA (+ minimálně jeden český nebo slovenský lektor). Výuka probíhá v anglickém jazyce, ale pokud máš alespoň základní znalosti angličtiny, určitě to zvládneš! Na přípravě si otestujeme i tvé plavecké dovednosti, ovšem nečekáme od tebe olympijský výkon. Pokud zvládneš plavčickou přípravu (která tě dokonale připraví na zvládnutí testů v USA), garantujeme, že v USA už nebudeš mít problém.

PLAVECKÝ TEST

Příprava na kurz plavčíka začíná plaveckými testy, kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz se skládá z těchto disciplín (bez časového limitu):

  • zaplavat 3x100 metrů (kraul + prsa + volný způsob)
  • vytažení cca 5 kg předmětu z hloubky 3 metry a plavání s předmětem na hrudi 20 metrů
  • 2 minuty se udržet nad hladinou bez použití rukou (je třeba "stát" na místě a plavat pouze nohama)

Pokud náhodou prekurz nezvládneš (což se na 99% nestane!), vrátíme ti poplatek za kurz plavčíka v plné výši, takže se opravdu nemáš čeho bát (více info viz Poplatky a Garance vrácení peněz). Poplatek se platí před absolvováním přípravy v Banské Štiavnici.

PŘÍPRAVA NA KURZ PLAVČÍKA

Třídenní příprava na kurz se bude konat v Banské Štiavnici nebo Bratislavě během února až dubna 2024. Začíná se v pátek ráno (na Slovensko možné přijet už ve čtvrtek a ubytovat se) a končí v neděli, takže v pohodě zvládneš i svoje univerzitní povinnosti. Po úspěšném absolvování plaveckých testů tě čeká tě 35 hodin intenzivní výuky (cca 13 hodin na bazénu a 22 hodin v učebně) a na konci přípravy absolvuješ závěrečné testy, které věrně kopírují to, co tě čeká na přezkoušení v USA. 

Po příletu do USA si tvoje shcopnosti přezkoušíme a získáš tak certifikát American Red Cross (CPR + AED + First Aid + Lifeguarding), který má platnost 2 roky. Kurz plavčíka stojí 300 USD (nyní cca 7500 CZK), ale zaměstnavatel ti proplatí polovinu nákladů (150 USD) ve formě dodatečného bonusu po skončení léta. Kurz máš tedy za 150 USD (více info viz Pracovní podmínky). 

Během plavčické přípravy na Slovensku od nás dostaneš resuscitační masku, píšťalku, lifeguard manuál, rukavice, plavčickou mikinu a také je v ceně zahrnutý vstup na bazén, který bude uzavřený jen pro účastníky přípravy na kurz plavčíka. Přípravu na kurz organizujeme na Slovensku v Banské Štiavnici nebo Bratislavě. V Banské Štiavnici ti nabízíme možnost dokoupit si za výhodnou cenu 65 EUR (nyní cca 1700 CZK) ubytování a stravu. Samozřejmostí při ubytování je check-out až po skončení kurzu. 


Často dostávame otázku, proč organizujeme přípravu na kurz v Banské Štiavnici. Je to z více důvodů (hluboký bazén uzavřený jen pro naše potřeby, nádherné centrum města, mnoho "team-bulding" aktivit v okolí, apod.) - ale ten nejdůležitější je, že téměř všichni naši minulí plavčíci by podle našeho průzkumu nevyměnili toto místo konání kurzu za jiné, protože např. v Bratislavě nemáme možnost za rozumnou cenu zařídit pro studenty společné ubytování. Výuka ve třídě probíhá v Banské Štiavnici ve stejné budově, kde máme zabezpečené i ubytování a stravu, a proto je tento event ideálním místem např. na seznámení se s parťáky na cestování do USA, pokud cestuješ sám. Uvidíš, bude se ti tam líbit :-)

Podívej se na nasledující video a uvidíš, jak to vypadá a co tě čeká.