Kurz plavčíka

O KURZU PLAVČÍKA

Před vycestováním do USA absolvuješ kurz plavčíka a získáš certifikáty od Amerického červeného kříže. Kurzem tě budou provázet certifikovaní lektoři American Red Cross u USA (+ minimálně jeden český nebo slovenský lektor). Výuka probíhá v anglickém jazyce, ale pokud máš alespoň základní znalosti angličtiny, určitě ho zvládneš! Na kurzu si otestujeme i tvé plavecké dovednosti, ovšem nečekáme od tebe olympijský výkon.

PLAVECKÝ TEST

Kurz plavčíka začíná plaveckými testy (tzv. prekurzem), kde si otestujeme tvoje plavecké schopnosti. Prekurz se skládá z těchto disciplín (bez časového limitu):

  • 3x100 metrů (kraul + prsa + volný způsob)
  • vytažení cca 5 kg předmětu z hloubky 3 metry a plavání s předmětem na hrudi 20 metrů
  • 2 minuty se udržet nad hladinou bez použití rukou (je třeba "stát" na místě a plavat pouze nohama)

Pokud náhodou prekurz nezvládneš (což se na 99% nestane!), vrátíme ti poplatek za kurz plavčíka v plné výši, takže se opravdu nemáš čeho bát (více info viz Poplatky a Garance vrácení peněz). 

KURZ PLAVČÍKA

Třídenní plavčický kurz se bude konat v Banské Štiavnici přibližně na konci března 2021 (seznam aktuálních kurzů plavčíka). Kurz plavčíka začíná v pátek (na Slovensko možné přijet už ve čtvrtek a ubytovat se) ráno a končí v neděli, takže v pohodě zvládneš i svoje univerzitní povinnosti. Kurz stojí 300 USD, ale zaměstnavatel ti proplatí 200 USD ve formě dodatečného bonusu po skončení léta. Kurz tě tedy vyjde jen na 100 USD (více info viz Pracovní podmínky). 

Po úspěšném absolvování plaveckých testů (prekurzu) tě čeká samotný kurz plavčíka. Kurz plavčíka trvá 3 dny (obvykle pátek až neděle) a ukončení je obvykle v neděli večer. Čeká tě 35 hodin intenzivní výuky (cca 13 hodin na bazénu a 22 hodin v učebně).

Na závěr absolvuješ závěrečné testy Lifeguarding, CPR a First Aid. Na každém kurzu bude zajištěn překlad do češtiny (na požádání), proto se nemusíš bát, že něco nepochopíš! Po absolvování testů obdržíš certifikát CPR + AED + First Aid + Lifeguarding, který má platnost 2 roky.

Na kurzu plavčíka dostaneš resuscitační masku, píšťalku, lifeguard manuál, rukavice, plavčickou mikinu a také je v ceně zahrnutý vstup na bazén, který bude uzavřený jen pro účastníky kurzu plavčíka. Kurzy organizujeme na Slovensku v Banské Štiavnici (seznam aktuálních kurzů plavčíka). Na kurze plavčíka ti nabízíme možnost dokoupit si za sníženou cenu 59 eur ubytování a stravu. Samozřejmostí při ubytování je pozdější check-out (až po skončení kurzu).

Často dostávame otázku, proč organizujeme kurzy plavčíka v Banskej Štiavnici. Je to z více důvodů (hluboký bazén uzavřený jen pro naše potřeby, nádherné centrum města, mnoho "team-bulding" aktivit v okolí apod.) - ten nejdůležitější je, že téměř všichni naši minulí plavčíci by podle našeho průzkumu nevyměnili toto místo konání kurzu za jiné, protože např. v Bratislavě nemáme možnost za rozumnou cenu zařídit pro studenty společné ubytování. Výuka ve třídě probíhá v Banské Štiavnici ve stejné budově, kde máme zabezpečené i ubytování a stravu, a proto je tento kurz ideálním místem na seznámení se s parťákem na cestování do USA, pokud cestuješ sám. Uvidíš, bude se ti tam líbit :-)

Podívej se na nasledující video a uvidíš, jak to vypadá na našem kurzu plavčíka v Banské Štiavnici.