Poplatky

U nás se nestane, že bychom před tebou něco zatajili :-) Zde najdeš přehled všech poplatků, které jsou spojené s tvým vycestováním do USA (a níže najdeš více info o každém poplatku). Během léta neplatíš žádné další poplatky jakékoliv agentuře a celý výdělek ti zůstává. V USA však počítej ještě s náklady na ubytování a stravu.

1

Kurz plavčíka

150 USD* (Platíš Premier Aquatics před, nebo během přípravy na kurz plavčíka)

Kurz plavčíka tě bude stát 300 USD (nyní cca 7 500 CZK). Zaměstnavatel ti ale na konci léta proplatí 150 USD ve formě dodatečného bonusu bez ohledu na datum příletu do USA, takže ho máš v podstatě za 150 USD.  

Během přípravy na kurz plavčíka v Banské Štiavnici si můžeš dokoupit ubytování a stravu za 65 EUR (nyní cca 1700 CZK) na osobu na celé 3 dny. Více informací najdeš zde. Obáváš se, že kurz nezvládneš? Viz naše garance vrácení penězPlavčické kurzy u nás vedou 2 lektoři z USA a jeden z Česka nebo ze Slovenska. 

2

Programový poplatek agentuře a POJIŠTĚNÍ

od 14 500 Kč (platíš v agentuře Smaller Earth)

Ano, čteš správně! Programový poplatek v Smaller Earth a pojištění na 90 dní tě může stát pouze 14 500 Kč. 

Tato nižší cena pro tebe platí v případě, pokud do USA přicestuješ na začátek sezony, tj. do 24.5.2024*. V tom případě automaticky získáváš nárok na bonus 500 USD (z celkového možného 1 900 USD bonusu), který ti dáme ješte před odletem do USA, a který využiješ už nyní na proplacení časti nákladů ve Smaller Earth. Sumu 500 USD uhradíme my přímo agentuře Smaller Earth z naší strany.

*Pokud nestíháš přílet do USA do 24.5.2024, zaplatíš plnou sumu programového poplatku 25 900 Kč dle ceníku agentury Smaller Earth.

V ceně programového poplatku máš zahrnuté i pojištění na 90 dní. Pokud budeš pobývat v USA déle, za každý den navíc doplatíš na pojištění dodatečných 2,45 USD.3

Vízový poplatek ambasádě

185 USD (platíš v agentuře Smaller Earth během března až května)

Platíš buď přímo ambasádě nebo prostřednictvím agentury Smaller Earth. Poplatek ambasádě se platí v českých korunách (přesná částka závisí na aktuálním směnném kurzu CZK/USD). Upozorňujeme, že výše tohoto poplatku určuje přímo ambasáda (resp. US Department of State) a uvedená výše se může změnit.

4

SEVIS (Student Exchange Visitor Inf. System)

35 USD (platíš ve Smaller Earth po zakoupení letenky)

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) je něco jako facebook americké vlády. Jen za něj platíš :D. Ale teď vážně - je to systém, kde se musíš po příjezdu do USA (do 7 dnů) a během celého pobytu v USA (každých nejpozději 30 dní) nahlásit a zaškrtnout, že žiješ a máš se /v rámci možností/ OK. Je to extrémně jednoduché. Stojí tě to 35 dolarů, a to je asi tak všechno. Tedy ještě jedna věc: pokud se do systému nepřihlásíš, zruší ti víza a poletíš domů. So take it seriously!

5

Zpáteční letenka do USA

od 12 000 CZK (kupuješ si ji sám/sama nebo přes agenturu Smaller Earth)

Cena letenky záleží na více faktorech (aktuální ceny od leteckých společností, datum zakoupení, finální destinace v USA, apod.). Doporučujeme přiletět na letiště do Washingtonu D.C. (letiště IAD - Washington Dulles, anebo DCA - Washington Ronald Reagan), protože tam tě přímo na letišti vyzvedneme. Cena zpáteční letenky do Washingtonu D.C. se běžně pohybuje v průměru od 12 000 do 16 000 Kč. Letenku si můžeš zakoupit i mimo Smaller Earth.

Poplatky se platí postupně a na úvod stačí zaplatit za kurz plavčíka. Máme omezený počet pracovních míst, tak opravdu neváhej s naší bezplatnou a nezávaznou registrací.

U nás nemáme co skrývat - podívej se na kompletní pracovní podmínky na léto 2024. V tabulce výše najdeš v pěti bodech kompletní poplatky a během léta už neplatíš žádné další agenturní poplatky.

Navíc každému proplácíme 150 USD z nákladů na kurz plavčíka ve formě bonusu po skončení léta. A co je nejlepší - pokud budeš pracovat do 2.9.2024 včetně, dostaneš bonus 1 250 USD (750 USD dostaneš po příletu do USA, a 500 USD ti bude vyplaceno po skončení léta), bez ohledu na datum příletu do USA. Pokud přiletíš do USA do 24.5.2024, dáme ti už nyní dodatečný bonus 500 USD na proplacení části programového poplatku ve Smaller EarthDohromady tedy můžeš dostat od  bonus až 1 900 USD! Během léta počítej ještě s náklady na ubytování a stravu.

Proč bys měl vycestovat do USA s námi? Důvodů je opravdu hodně!

 • ověřený a spolehlivý zaměstnavatel Premier Aquatics Inc. se kterým na Slovensku a v Česku spolupracujeme již 12 let
 • zaměstnavatele potkáš osobně před odletem do USA
 • bezplatná asistence během celého léta
 • u nás neplatíš žádný registrační poplatek, a samozřejmě žádné agenturní poplatky během léta
 • kurz plavčíka jen za 150 USD* - na úvod sice uhradíš poplatek 300 USD, ale na konci léta je dostaneš 150 USD zpět ve formě dodatečného bonusu (více info viz Poplatky výše)
 • zdarma vyzvednutí na letišti po příletu do USA (na letišti Washington Dulles a Washington Ronald Reagan)
 • bonus 1 250 USD pokud přiletíš během května nebo června a budeš pracovat do 2.9.2024
 • extra bonus 500 USD, pokud do USA přiletíš do 24.5.2024, který ti dáme už nyní na úhradu části programového poplatku ve Smaller Earth
 • TOP REFERENCE od našich studentů z předcházejících let, podívej se ZDE 
 • zařízené ubytování během léta (postele, gauč, kuchyňské vybavení, apod. - žádná nafukovací matrace místo postele)
 • garantované přesčasy proplacené 1,5 násobkem základní mzdy (minimálně 21 USD na hodinu),
 • lifeguard mikina pro každého absolventa přípravy na kurz plavčíka
 • garance vrácení peněz, pokud nevycestuješ do USA, podívej se ZDE
 • americký lektor na kurzu plavčíka
 • spolupráce s agenturou Smaller Earth, které zabezpečují hladký proces získání víz, letenky a pojištění do USA
 • během léta se nebudeš nudit - organizujeme vícero akcí pro naše studenty (Lifeguard Olympics, baseball game Washington Nationals, trip do Ocean City, závěrečná Post-season party, apod.)