Poplatky

U nás se nestane, že bychom před tebou neco zatajili :-) Zde najdeš přehled všech poplatků, které jsou spojené s tvým vycestováním do USA (a níže najdeš více info o každém poplatku). Během léta neplatíš žádné další poplatky jakékoliv agentuře a celý výdělek ti zůstává. V USA však počítej ještě s náklady na ubytování a stravu.

1

Kurz plavčíka

100 $* (Platíš Premier Aquatics před anebo během kurzu plavčíka)

Kurz plavčíka tě bude stát 300 USD. Zaměstnavatel ti ale proplatí 200 USD na konci léta, bez ohledu na datum příletu do USA. Pro vyloučení pochybností dodáváme, že poplatek proplácíme studentům, kteří budou během léta pracovat pro Premier Aquatics.

K ceně kurzu plavčíka si můžeš dokoupit ubytování za 35 eur, nebo ubytováni a stravu za 59 eur na osobu na celé trvání kurzu (platí jen pro kurzy na Slovensku). Více informací najdeš zde. Plavčické kurzy u nás vedou 2 lektoři z USA a jeden z Česka nebo ze Slovenska.  Aktuální termíny našich kurzů plavčíka najdeš ZDE.

2

Programový poplatek ve WAT agentuře (STUDENT AGENCY) a SEVIS

415 $* (platíš ve STUDENT AGENCY - ideálně co nejdříve, možnost platit pouze zálohu 200 USD a zbytek až po podpisu pracovní smlouvy se zaměstnavatelem)

Ano, čteš správně! Pokud přiletíš do USA do 28. 5. 2021, můžeš využít 500 USD z bonusu (který je ve celkem 1000 USD) na proplacení nákladů ve STUDENT AGENCY. Pokud nestíháš vycestovat do USA do 28. 5. 2021, není to problém, ale budeš muset zaplatit plnou sumu poplatku ve STUDENT AGENCY. Pokud to však stíháš a přiletíš do 28. 5. 2021, můžeš použít 500 USD z bonusu právě na snížení ceny programového poplatku ve STUDENT AGENCY. Aktuální výši poplatku ve STUDENT AGENCY najdeš ZDE. Poplatek SEVIS je administrativní poplatek americkému ministerstvu zahraničních věcí, který je povinnou součástí programu WAT USA.

3

Vízový poplatek ambasádě

160 $ (platíš během března až května)

Platíš přímo americké ambasádě v CZK. 

4

Cestovní pojištění

v ceně programu WAT USA (zařizuje STUDENT AGENCY) (platíš ve STUDENT AGENCY)

Cena tvého pojištění je v ceně programu WAT USA. Zeptej se ve STUDENT AGENCY, jejich pracovníci ti poskytnou veškeré potřebné informace. 

5

Zpáteční letenka do USA

od cca 12 000 Kč (platíš ve STUDENT AGENCY - během ledna až května, je to jen na tobě)

Cena letenky záleží na více faktorech (aktuální ceny od leteckých společností, datum zakoupení, finální destinace v USA, apod.). Do New Yorku se dá v pohodě zakoupit zpáteční letenka za sumu od 10 000 Kč, ale doporučujeme přiletět na letiště do Washingtonu D.C. (letiště IAD - Washington Dulles, anebo DCA - Washington Ronald Reagan), protože tam tě přímo na letišti vyzvedne zaměstnavatel. Cena zpáteční letenky do Washingtonu D.C. se minulý rok pohybovala v průměru od 12 000 do 16 000 Kč. Letenku si můžeš zakoupit i mimo STUDENT AGENCY. 

Poplatky se platí postupně a na úvod stačí zaplatit kurz plavčíka, resp. aspoň ubytování a stravu na kurz plavčíka (59 EUR) - pokud samozřejmě pojedeš na kurz na Slovensko a budeš o to mít zájem. Máme omezený počet pracovních míst, tak opravdu neváhej s registrací.

U nás nemáme co skrývat - podívej se na kompletní pracovní podmínky na léto 2021 ZDEV tabulce výše najdeš kompletní poplatky a během léta nám už neplatíš žádné další poplatky. A co je nejlepší - pokud odpracuješ celé léto (od 28. května do 6. září), zaměstnavatel ti vyplatí bonus 1 000 USD a proplatí ti také 200 USD z nákladů na kurz plavčíka. Dohromady tedy dostaneš od zaměstnavatele bonus až 1 200 USD. Během léta počítej ještě s náklady na ubytování a stravu.

Proč bys měl vycestovat do USA s námi? Důvodů je opravdu hodně!

 • ověřený a spolehlivý zaměstnavatel Premier Aquatics Inc. 
 • bezplatná asistence během celého léta,
 • u nás neplatíš žádný registrační poplatek
 • poplatek za kurz plavčíka proplácí zaměstnavatel ve výši 200 USD (pro více info viz výše),
 • bezplatné vyzvednutí na letišti po příletu do USA (na letišti Washington Dulles a Washington Ronald Reagan),
 • bonus 1 000 USD pokud odpracuješ celé léto (od 28. 5. do 6. 9.),
 • TOP reference od našich studentů z předcházejících let, podívej se ZDE 
 • zařízené ubytování během léta (gauč, postele, kuchyňské vybavení, apod. - žádná nafukovací matrace místo postele),
 • garantované přesčasy proplacené 1,5 násobkem základní mzdy (minimálně 16,50 USD na hodinu),
 • se zaměstnavatelem se setkáš osobně už v Česku nebo na Slovensku
 • lifeguard mikina po skončení kurzu plavčíka,
 • garance vrácení peněz, pokud nevycestuješ do USA, podívej se ZDE
 • americký lektor na kurzu plavčíka,
 • spolupráce s agenturou STUDENT AGENCY, která zabezpečuje hladký proces získání víz, letenky a pojištění do USA,
 • během léta se nebudeš nudit - organizujeme vícero akcí pro naše studenty (Lifeguard Olympics, baseball game Washington Nationals, trip do Ocean City, post - season party).